SU YALITIM GRUBU - İki Bileşenli Yarı Elastik Su Yalıtım Harcı

Ürün Tanımı
Çimento ve akrilik esaslı elastik su yalıtım malzemesidir. Toz bileşen ve sıvı bileşenin karıştırılması ile kullanılır. Su katılmaz. 

Görünüş
Beyaz veya gri toz
Beyaz sıvı

Kullanım Alanları
Bodrum katların ve temellerde
Tünellerde ve barajlarda
Su depolarında
Temel duvarlarında ve perde betonlarında
Yüzme havuzlarında
Su depolarında
Balkon ve teraslarda
Islak hacimlerde fayans altında

Teknik Özellikler
Karışım Oranı : 10 lt sıvı bileşen + 20 kg toz bileşen
Uygulama Sıcaklığı : +5 oC ile +35 oC
Basınç Mukavemeti (28 gün) = 14,0 N/mm2
Eğilme Mukavemeti (28 gün) = 5,00 N/mm2
Yapışma Mukavemeti = 1,5 N/mm2

Uygulama Şekli
Yüzeyin Hazırlanması
Uygulanacak yüzey nemli olmalıdır. Kuru ise nemlendirilmelidir. Yüzeyde su birikintisi olmamalıdır. Yüzey tam olarak suyla doyurulmalıdır. Yüzey yabancı maddelerden arındırılmalı. Gerekli ise zımparalanarak pürüzlü hale getirilmelidir. Yüzeydeki çatlaklar ve tamir gerektiren kırıklar uygulamadan önce Bauchem Tamir Harcı ile düzeltilmelidir.
Uygulama  
Önce karışımın yapılacağı kaba 10 lt sıvı bileşen katılır. Sonra suya 20 kg toz bileşen sıvı bileşene eklenir. Karıştırmanın düşük devirli (en fazla 1000 d/d) bir karıştırıcı ile yapılması önemlidir.
Karıştırma sonunda fırça ile sürülebilir kıvamda bir harç elde edilir. Sıvı harç fırça ile yüzeye uygulanır. Uygulama 2 kat olarak yapılmalıdır. Her bir kat birbirine dik olarak uygulanmalıdır.

Dikkat Edilecek Konular
Aşırı sıcak veya +5 oC'nin altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır.
Sıcak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.
Su birikintisi veya buzlu zeminlere uygulama yapılmamalıdır.
Ürüne su katılmamalıdır

Sarfiyat
2-3 kg/m2 (2 katta)
4 kg/m2 (3 katta-basınçlı su için)

Ambalaj ve Depolama
Toz bileşen 25 kg'lık kraft torbalarda ve sıvı bileşen 10 lt plastik bidonda, talep halinde paletli veya sling-bag olarak sevk edilir. Ürün serin ve kuru ortamda en fazla 8 sıra üst üste olacak şekilde saklanmalıdır. Orijinal ambalajında 6 ay raf ömrü vardır. Kuru harç torbaları suya, dona ve ağır hava şartlarına karşı korunmalıdır. Patlamış veya açılmış torbalar derhal kapatılmalı ve ilk etapta tüketilmelidir.

Uyarı
Koruyucu eldiven, gözlük ve elbise kullanınız. Göz ve deri temasından kaçınınız. Deri teması halinde bol su ve sabun ile yıkayınız. Göz teması halinde bol su ile yıkayınız ve hemen bir doktora başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Boş ambalajları kullanmayınız.