SU YALITIM GRUBU - Likit Membran (Toz) (Gri-Beyaz)

Ürün Tanımı
Çimento esaslı tek bileşenli esnek su yalıtım malzemesidir.

Görünüş
Beyaz toz

Kullanım Alanları
Yatay ve düzey çimento esaslı zeminler
Bodrum katların ve temellerde
Su depolarında
Temel duvarlarında ve perde betonlarında
Yüzme havuzlarında
Balkon ve teraslarda
Islak hacimlerde fayans altında
Çatı ve teras derelerinde

Teknik Özellikler
Kuru harç yoğunluğu : 1100 kg/m3
Su Karışım Oranı : ~ 7 lt su (25 kg kuru harç için)
Uygulama Sıcaklığı : +5 oC ile +35 oC
Yapışma Mukavemeti = 1,5 N/mm2

Uygulama Şekli
Yüzeyin Hazırlanması
Uygulanacak yüzey nemli olmalıdır. Kuru ise nemlendirilmelidir. Yüzeyde su birikintisi olmamalıdır. Yüzey tam olarak suyla doyurulmalıdır. Yüzey yabancı maddelerden arındırılmalı. Gerekli ise zımparalanarak pürüzlü hale getirilmelidir. Yüzeydeki çatlaklar ve tamir gerektiren kırıklar uygulamadan önce Bauchem Tamir Harcı ile düzeltilmelidir.
Uygulama
Önce karışımın yapılacağı kaba yaklaşık 7 lt su katılır. Sonra suya 25 kg kuru harç eklenir. Karıştırmanın düşük devirli (en fazla 1000 d/d) bir karıştırıcı ile yapılması önemlidir.
Karıştırma sonunda fırça ile sürülebilir kıvamda bir harç elde edilir. Sıvı harç fırça ile yüzeye uygulanır. Uygulama 2 kat olarak yapılmalıdır. Her bir kat birbirine dik olarak uygulanmalıdır. Uygulama sonundaki kalınlık 2-3 mm olmalıdır.

Dikkat Edilecek Konular
Aşırı sıcak veya +5 oC'nin altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır.
Sıcak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.
Su birikintisi veya buzlu zeminlere uygulama yapılmamalıdır.
Aşırı su katılmamalıdır

Sarfiyat
2,5-3 kg/m2 (2 katta)
4 kg/m2 (3 katta-basınçlı su için)

Ambalaj ve Depolama
Toz bileşen 25 kg'lık kraft torbalarda ve sıvı bileşen 10 lt plastik bidonda, talep halinde paletli veya sling-bag olarak sevk edilir. Ürün serin ve kuru ortamda en fazla 8 sıra üst üste olacak şekilde saklanmalıdır. Orijinal ambalajında 6 ay raf ömrü vardır. Kuru harç torbaları suya, dona ve ağır hava şartlarına karşı korunmalıdır. Patlamış veya açılmış torbalar derhal kapatılmalı ve ilk etapta tüketilmelidir.

Uyarı
Koruyucu eldiven, gözlük ve elbise kullanınız. Göz ve deri temasından kaçınınız. Deri teması halinde bol su ve sabun ile yıkayınız. Göz teması halinde bol su ile yıkayınız ve hemen bir doktora başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Boş ambalajları kullanmayınız.