SU YALITIM GRUBU - Kristalize Su Yalıtım Harcı

Ürün Tanımı
Çimento esaslı su yalıtım malzemesidir. Negatif ve pozitif yönde etki eder. Özel yapısı sayesinde betonun içinde derinlemesine nüfuz ederek gözeneklerde ve kılcal boşluklarda kristaller oluşturur.

Görünüş
Gri ve kırmızı renkte toz

Kullanım Alanları
Bodrum katlarının ve temellerin içeriden yalıtımında
Tünellerin içten yalıtımında
Su depolarının dışarıdan yalıtımında
Temel duvarların ve perde betonlarında
Yüzme havuzlarında
Su depolarında

Teknik Özellikler
Yoğunluk : ~ 1150 kg/m3
Su Karışım Oranı : ~ 7,5 lt
Uygulama Sıcaklığı : +5 oC ile +30 oC

Uygulama Şekli
Yüzeyin Hazırlanması
Uygulanacak yüzey nemli olmalıdır. Kuru ise nemlendirilmelidir. Yüzeyde su birikintisi olmamalıdır. Nemlendirme, uygulamadan 1 gün önce ve tekrar birkaç saat önce yapılmalıdır. Yüzey tam olarak suyla doyurulmalıdır. Yüzey yabancı maddelerden arındırılmalı. Gerekli ise zımparalanarak pürüzlü hale getirilmelidir. Yüzeydeki çatlaklar ve tamir gerektiren kırıklar uygulamadan önce Bauchem Tamir Harcı ile düzeltilmelidir.

Uygulama
Önce karışımın yapılacağı kaba 7,5 lt su katılmalı. Sonra suya 25 kg Bauchem Kristalize Su Yalıtım Harcı (gri) eklenir. Karıştırmanın düşük devirli (en fazla 1000 d/d) bir karıştırıcı ile yapılması önemlidir. Karışım sonunda fırça ile sürülebilir kıvamda bir harç elde edilir. En az 4 en fazla 24 saat içinde Bauchem Kristalize Su Yalıtım Harcı (kırmızı) aynı şekilde hazırlanarak gri harcın uygulandığı yüzeye 2. kat olarak uygulanır. Basınçlı suya maruz kalacak yüzeylerde 3 kat uygulama tavsiye edilir. Uygulama her katta aynı yöne doğru olmalıdır. Düzensiz uygulama yapılmamalıdır. Uygulamadan sonra yüzey 3-4 gün boyunca sık sık sulanmalıdır.

Dikkat Edilecek Konular
Aşırı sıcak veya +5 oC'nin altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır.
Sıcak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.
Su birikintisi veya buzlu zeminlere uygulama yapılmamalıdır.

Sarfiyat
1-1,5 kg/m2 (2 katta)
2 kg/m2 (3 katta-basınçlı su için)

Ambalaj ve Depolama
25 kg'lık kraft torbalarda, talep halinde paletli veya sling-bag olarak sevk edilir. Ürün serin ve kuru ortamda en fazla 8 sıra üst üste olacak şekilde saklanmalıdır. Orijinal ambalajında 6 ay raf ömrü vardır. Kuru harç torbaları suya, dona ve ağır hava şartlarına karşı korunmalıdır. Patlamış veya açılmış torbalar derhal kapatılmalı ve ilk etapta tüketilmelidir.

Uyarı
Koruyucu eldiven, gözlük ve elbise kullanınız. Göz ve deri temasından kaçınınız. Deri teması halinde bol su ve sabun ile yıkayınız. Göz teması halinde bol su ile yıkayınız ve hemen bir doktora başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.